Ankar Yalıtım Dekorasyon

Extrude Polistrenden “YERLİ” kartonpiyer üretimini gerçekleştiren AN-KAR A.Ş. olarak, bir sonraki hedefimiz ürünümüzün öncelikle Türkiye, ardından da Yurtdışında pazar bulabilmesi, nihai müşteri ve profesyonel kullanıcılara ulaşabilmesini sağlamak; Bunun için öncelikle yurtiçinde her yıl periyodik olarak düzenlenen yapı fuarlarında, yurtdışında da yine sektörle ilgili fuarlarda pek çok yerli ve yabancı firmayla bağlantımızı kuruyor ve sektörde emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz.

2,5 yıl süren AR-GE çalışmaları neticesinde ürünün Türkiye’de üretilebilmesi için, hammadde-makine-proses ve Pazar araştırma fizibiliteleri tamamlandı ve ürünün endüstriyel olarak üretilmesi ve profesyonel satış ve pazarlanması hedeflendi. Global Dünya ekonomisi gerçeklerini bilen, teknolojiyi kullanan, sektörde kendini kanıtlamış, araştırmacı genç işadamları olarak, kartonpiyer sektörünün 60 yıllık tecrübesine sahip ustalar ile birlikte, 2000 Yılı Haziran ayında AN-KAR A.Ş.’yi kurduk. Exturude Polistren kartonpiyeri “YERLİ” üreterek Türkiye’de bir ilki AN-KAR A.Ş. olarak başardık.

Extrude Polistrenden “YERLİ” kartonpiyer üretimini gerçekleştiren AN-KAR A.Ş., AR-GE çalışmaları sonucu Dış Cephe izolasyon ve dekorasyon ürünlerinde de sektörün öncüsü olmuştur. Antalya Organize Sanayisinde bulunan 4.000 m² lik kapalı kullanım alanında, günlük 50.000 Mtl lük Polistren Kartonpiyer ve 15.000 Mtl lük Dış Cephe üretim kapasitesi ile hizmetlerine devam etmekte olan AN-KAR A.Ş., 2009 Yılının ilk yarısında ise bünyesine katacağı yeni Exturude üretim makinesi ile kesimle değil, direk Exturude üretim ile Avrupa Standartlarında üretime başlayarak bu konuda da sektörün öncüsü olacaktır. Rekabetin acımasızlaştığı günümüz ekonomik dünyasında AN-KAR A.Ş olarak ürettiğimiz ürünlerle sektör içinde ithal eden değil, 16 farklı ülkeye ihraç eden; müşterilere yüksek verimlilik, uygulayıcılara rekabet gücü kazandıran, uygulamadaki kolaylıkları ile sanatkârlara da özgün iş çıkarma imkânı tanıyan, üstelik çevre dostu bu ürünlerle ülkemize ve insanlarımıza karşı sorumluluğumuzu yerine getiriyor ve emeği geçenlere teşekkürü borç biliyor, tüm müşterilerimize işlerinde başarılar diliyoruz.

Ve diyoruz ki; AN-KAR sektörünün öncüsü olmaya devam edecektir.