Envar Eğitim Kurumları

Envar Eğitim Kurumları, Ümran İnşaat , Turizm, Özel Hastanecilik, Özel Eğitim Hizmetleri Ticaret Sanayi A.Ş. tarafından kurulmuştur. 18.09.1996 tarihinde Özel Antalya Envar İlköğretim Okulu ile Eğitim-Öğretim hayatına başlamış, 04.09.2000 tarihinde Envar Anadolu Lisesini, 12.09.2006 tarihinde Envar Fen Lisesini açarak Türk Eğitiminin öncü kurumlarından biri olmayı hedeflemiştir.

Envar Eğitim Kurumları , Anasınıfı, İlköğretim Okulu, Anadolu Lisesi , Fen Lisesi bölümleri ile hizmet vermektedir.

Envar Eğitim Kurumlarında: her çocuğun farklı bir değer olduğu bilinciyle, çağdaş eğitim yöntemleri kullanılarak planlanan aktivitelerle ”tam öğrenmenin” gerçekleşmesi sağlanır.
Derslerde, öğrencilerimizin yaşadıkları dünya ile okul müfredatı arasındaki bağlantıyı fark etmelerini, sorunları çözerken uygun bilgi, deneyim ve eleştirel düşünceyi kullanabilmelerini sağlayan farklılaştırılmış sınıf etkinlikleri planlanır ve uygulanır.
Envar Eğitim Kurumlarında, öğrencilerin akademik ve kültürel başarıya sahip bireyler olarak yetişmelerine yönelik uygulanan eğitim programlarına ek olarak, eğitimi zenginleştiren “Değerler Eğitimi” , “Rehberlik Çalışmaları” , “Teknoloji Okur Yazarlığı”, çalışmaları da yapılmaktadır.

Eğitim ve öğretim, spor, sanat ve sosyal alanlarda düzenlenen etkinliklerle güçlendirilmektedir.
Hafta sonları öğrencilerimize ücretsiz , gitar, ebru, resim, basketbol, satranç, halk oyunları , org , vb.farklı alanlarda sanat ve spor etkinlikleri gerçekleştirilmektedir. Yıl boyunca il içi ve il dışı gezilerle, öğrencilerimizin farkındalıklarını arttırmak amaçlanmaktadır.
Geçen 13 yıllık zaman içerisinde bir çok başarılara imza atmış olan kurumumuz hizmet ettiği öğrenci ve velilerinin takdirini kazanarak , her sene kendini yenileyerek büyümektedir.
Tüm çalışanları, öğrencisi,velisi,mezunları ve çevresi ile etkin iletişim kurarak,tüm paydaşlarının, güvendiği, kendini mutlu ve güvende hissettiği bir ortam sağlamayı amaçlamaktadır.